Koltuk Temizliği Yöntemleri

Kıyafetleriniz aracılığıyla dışardan getirilen kir ve lekelerin yanı sıra dökülen yiyecek ve içecekler nedeniyle koltuklar lekelenir ve kirlenir. Birbirinden farklı etkenlerden dolayı kısa zaman içerisinde koltuklar üzerinde lekeler ve kararmalar oluşur.
Kadınlar genelde ev temizliğinde kullandıkları malzeme ve yöntemlerle koltukları temizlemeye çalışmaktadır. Ancak evin en fazla kullanılan eşyası olan koltukların klasik yöntemlerle tamamen temizlenmesi imkânsızdır.
Ev tipi koltuk temizleme makineleri tazyikli su ve deterjan ile temizlik yaptıktan sonra vakum özelliği ile suyu çekmektedir. Ancak ev tipi makinelerin kullanımı oldukça yorucudur ve her zaman etkili sonuçlar da sağlamamaktadır. Özellikle derinlere nüfuz etmiş kirlerin çıkarılması, antibakteriyel ve anti alerjik temizlik konusunda yüzde yüz başarılı sonuç elde etmeleri mümkün değildir.

 

Rengarenk Koltuk Yıkama Hizmeti
Rengarenk Koltuk Yıkama Firmamız koltuk temizliğinde yüksek basınçlı su uygulayan son model koltuk temizleme makinelerini kullanmaktadır. İleri teknoloji ürünü vakumlu koltuk yıkama makineleri mobilyanın en derin noktalarına yüksek basınçlı su uygulayarak lekeleri yüzeye çıkarmakta ve vakum sistemi sayesinde tüm kir ve lekeleri emerek yok etmektedir.
İlaçlı su ile temizlenen koltuktaki damlacıkların vakumla çekilmesi gereklidir. Aksi halde yüzeye çıkan kirlerin alınması mümkün olmadığı gibi koltuğa nüfuz eden su nedeniyle koltuk minderlerinin ve tahta iskeletin yıpranması söz konusu olacaktır. Kumaş ve süngerdeki lekeleri emerek temizleyen sistemler kullanılmadığında, koltukta kalan su molekülleri ağır bir kokuya neden olacaktır. Rengarenk yurtdışından temin edilen vakumlu koltuk yıkama makineleri ile en etkili sonuca ulaşmaktadır. Ayrıca temizlenen koltuklar kısa zamanda kullanıma hazır hale getirilir. Koltuktur kirlenir, Rengarenk ile temizlenir.