+905449450714 & +902324594395

Sosyal Medyada Biz}

%15 İNDİRİM FIRSATI
Sosyal Medya Hesaplarımızı takip eden müşterilerimize %15 İNDİRİM! Ayrıca yıkamış olduğumuz koltuklara, 1 yıl boyunca ücretsiz leke hizmeti veriyoruz. Örneğin koltuklarınız yıkandıktan 4 ay sonra misafiriniz birşey döktü ve koltuklarınız tekrar leke oldu; dert etmeyin, yılda 1 defaya mahsus, 1 leke için ücretsiz kuru temizleme yapıyoruz...

Koltuk Nasıl Yıkanır?

Koltuklarınızı Nasıl Yıkıyoruz?

1. Örtülerimizi Seriyoruz.

koltuk yikama ortuleri e1590540888245
koltuk nasıl yıkanır

Koltuk nasıl yıkanır? İlk olarak evinize gelen personelimiz, koltuk yıkama işleminin yapılacağı odada, yerde serili olan halılarınızı kaldırıp, parkelerinizin üzerine su geçirmez naylon örtülerimizi seriyor. Daha sonra bu naylon örtünün üzerine su emici özelliği olan polar örtülerimizi serip, koltuklarınızı bu örtülerin üzerine çekiyor. Buradaki amacımız; yıkama esnasında yerler parke kaplı olsun ya da olmasın, zeminlerin ıslanıp şişmemesi ya da ıslanan zemin ile size ekstra bir temizlik işi çıkmaması. Sadece zemin temizliği açısından da değil, koltuk yıkama yapılacak alanda herhangi bir elektronik eşya var ise onların da üzerlerini bu örtülerle kapatıyoruz ki evinizde hiçbir eşya zarar görmesin. Tabi bu arada biz yıkama yaparken etraf tamamen göl olmuyor ama biz yine de işimizi titizlikle yapıyoruz.

2. Islatma

koltuk islatma islemi
koltuk nasıl yıkanır

İkinci aşamada koltuklarınızın tüm yüzeyine hazırlamış olduğumuz bitkisel deterjanlı suyumuzu sanayi tipi koltuk yıkama makinemizin püskürtme özelliği sayesinde eşit miktarda püskürtüyoruz. Püskürtme işlemi yapıldıktan sonra 5 dk bekliyoruz. Fotoğrafta da görüldüğü gibi ıslanan koltuklarınız, süngerinde barındırdığı tüm kiri kusmaya başlıyor ve kumaşındaki kir ve lekeler yumuşuyor. Bu işlem yapılırken yine düzgün ve titizlikle yapılması gerekiyor çünkü tüm koltuğun eşit miktarda ıslanması gerekiyor. Fazla ıslatılırsa koltuğunuz çok fazla suya maruz kaldığı için vakum yapılırken yeterince vakumlanmazsa geç kuruyacaktır ve ağaç olan iskelete ulaşan su koltuğunuza zarar verip ömrünü kısaltacaktır.

3. Aynı Anda Püskürtme Ve Vakum

puskurtme ve vakum islemi
koltuk nasıl yıkanır

Bu aşama koltuk yıkama işleminin en önemli ve ana bölümüdür. Islanan koltuklarınızda yumuşayan ve süngerlerden kusmaya başlayan kirli sarı sular; sanayi tipi koltuk yıkama makinemizin püskürtme özelliği ve vakum motorlarının aynı anda çalıştırılmasıyla tamamen temiz su gelmeye başlayıncaya kadar sürekli olarak, kirli su çektirilip temiz su verilmeye devam edilir. Koltuklarınızda kusma diye tabir edilen durumun meydana gelmesi bu aşamanın kısa tutulmasından ya da bu işlemin hiç yapılmamasından kaynaklanır. Rengarenk Koltuk Yıkama olarak koltuklarınızda yıllarca silme işleminden dolayı süngerlerin içine işleyen kirlerin tamamen bitip, temiz suyun geldiğini görmeden bırakmıyoruz. Çünkü az önce de bahsettiğimiz gibi bu işlem koltuk yıkamanın ana bölümüdür ve bu aşama acele ederek geçildiğinde koltuklarınızda Kusma dediğimiz olay gerçekleşir. Biz herşeyden önce kendi içimize sinene kadar, hiç acele etmeden bu aşamada koltuklarınızı tamamen kirden arındırıyoruz.

4. Fırçalama

koltuk fircalama e1590538862257
koltuk nasıl yıkanır

Dördüncü aşamamız olan koltuk fırçalama bölümünde, koltuklarınızın tüm kumaş yüzeyi akülü ve etrafa su sıçratmayan özel fırça sistemine sahip koltuk fırçalama makinemiz ile hassas bir şekilde fırçalanır. Fırçalama işlemi koltuklarınız için önemli bir aşamadır. Bu bölümde koltuk kumaşlarında kalmışsa inatçı kir ve lekeler hassas bir şekilde fırçalanarak iyice yumuşatılır.

5. Ayrıntılı Leke Kontrolü

ayrintili leke kontrolu
koltuk nasıl yıkanır

Bazı lekeler inatçı olabiliyor. Üç ve dördüncü aşamadan sonra kalmışsa, inatçı lekeler için leke cinsine göre özel leke çıkarıcılarımız ile müdahale ediyoruz. Tabi ki bu aşamaya kadar ulaşan lekelerin çıkıp çıkmaması tamamen lekenin kumaşta kalma süresine ve sizin daha önce silerek müdahale edip etmemiş olmanıza göre değişiyor. Rengarenk Koltuk Yıkama olarak leke konusunda çok başarılı sonuçlar alıyoruz. Şimdiye kadar çok nadiren de olsa yıkadığımız binlerce koltuktan bazılarında daha önce silinerek müdahale edildiği için çıkmayan birkaç leke ile karşılaştık. Bu arada daha önce koltuk yıkama firmasına yıkatıldığı halde çıkmayan ama biz yıkadığımızda çıkan lekeler ile de karşılaştık. Bu konuda iddialıyız ama söz veremiyoruz…

6. Vakum

vakum
koltuk nasıl yıkanır

Vakum işlemi, koltuklarınızın kumaş ve süngerindeki Temiz suyu çektirme işlemidir. Tüm kir ve lekelerinden arınan koltuğunuzun, 3 vakum motoruna sahip 3600 watt sanayi tipi profesyonel koltuk yıkama makinemizin tüm motorlarını çalıştırarak kumaş ve süngerindeki suları çektiriyoruz. Bu bölüm, koltuk yıkama hizmetinin ikinci en önemli aşamasıdır. Burada koltuğunuzun süngerindeki su, acele etmeden tamamen çektirilmesi gerekiyor. Çünkü acele edildiğinde süngerdeki sular tamamen çektirilmemiş olacak, bu yüzden koltuğunuzun zarar görme ihtimali olacak ve kuruma süresi uzayacaktır. Her oturma alanı ortalama üçer defa üzerinden geçilerek yapılması gerekir. Bazı durumlarda bu sayı artabilir.

7. Havlu ile Silme Ve Kurutma

havlu ile silme kurutma
koltuk nasıl yıkanır

Koltuk yıkama hizmetinin son aşaması olan havlu ile silme ve kurutma işlemi Rengarenk Koltuk Yıkama olarak Bizi diğer firmalardan ayıran en önemli özelliğimizdir. Bu işlem ile fotoğrafta gördüğünüz gibi koltuk yıkama makinesinin vakum aparatından kaynaklanan tüm izleri kaybediyor ve tamamen pürüzsüz, yeni alınmış hissi uyandıran koltuklara kavuşturuyoruz.

koltuk kurutma islemi 2
koltuk nasıl yıkanır

Ayrıca bu işlemde kaliteli havlularımızı koltuklarınızın üzerine sererek, bir süre oturarak ve dizlerimizle baskı uygulayarak süngerlerde kalan nemi çektiriyoruz. Başka hiçbir firmada görmediğiniz bu yöntem ile koltuklarınızın kuruma süresi çok daha kısalıyor. Tabi biz bu işlemleri yaparken koltuk yıkama süremiz diğer firmalara göre uzuyor ama olsun, bunun bizim için hiçbir önemi yok. Bizim için önemli olan sizin memnuniyetiniz ve yaptığımız işin kalitesi…

27 Mayıs 2020
194 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

    BİR YORUM YAZIN

    Call Now ButtonTıkla Ara